Elbiseler renkleri

En popüler 10 renk elbise

En popüler 10 renk elbise

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. beyaz
 2. siyah
 3. kırmızı
 4. yeşil
 5. mavi
 6. gri
 7. turuncu
 8. bej
 9. sarı
 10. mor

Her yerde renkler bize eşlik ediyor, algımızın temelini oluşturuyorlar. Ve yüzlerce ve binlerce - sadece birkaç ana renk temelinde kaç renk tonu oluşturulabilir. Her yıl, tasarımcılar yeni renk çözümleri yaratır, ilginç bir şekilde onları yener ve eşsiz tandemlere hayat verir.

Sizin için en ilginç renkleri seçtik ve ayrıca en canlı ve unutulmaz renklerden de bahsettik.

beyaz

Temizlik, tazelik ve hafiflik, beyazın tüm anlamları değildir. Çok yönlüdür ve karakteristik özelliklerinde ve gölgelerinin algılanmasında kullanılır. Melekler ile ilişkili beyaz renk, doğru ve dürüst insanlar, gelinlerin en sevdiği renktir. Ayrıca tüm renklerle daha iyi kontrast oluşturuyor.

Beyaz elbise seçimi, dekorasyona özel dikkat gerektirir. Parlak, ışıltılı, dantelli, muhteşem ve göze çarpmayan olmalı.

Işık baskısı, bitkisel motifler beyaz elbisenin güzelliğini bozmaz. Beyaz güzeldir ve şekli ayarlayabileceğiniz tüm renkler ile birleştirilmiştir.

siyah

Siyah renk her zaman bir bilmece, zerafetin ve özel tarzın en yüksek tezahürünü sembolize eder.

Bu renkte bir elbise seçerek, cinsellik vurgusu yapabilir ve muhteşem bir görüntü yaratabilirsiniz.

Şiddeti ve muhafazakarlığı vurgulamak mümkündür ve bunun tersi de geçerlidir.

Siyah kıyafeti çok ağır ve kasvetli değildi, zıt dekor ve aksesuarlarla seyreltilmesi gerekiyor. Dantel, çiçek, kemer yapacak. Çok basit ama şık bir pelerin değiştirmek mümkün. Sadece abartma, görüntüyü uygun şekilde yenmek gerekir. Dikkatlice ayakkabı ve debriyaj, mücevher almak gerekir.

kırmızı

Tüm olası gölgelerle birlikte kırmızı renk bir tutku, enerji, cinsellik kaynağıdır.

Böyle cesur bir renk performansına sahip bir elbise seçerken, stil, vücut tipi ve renk tipinin mükemmel uyumu için kesmeye ve çabalığa odaklanmaya değer.

Tüm nüansları hesaba katarsanız ve iyi bir elbise seçerseniz, başkalarının dikkatini çekersiniz. Kırmızı kıyafeti sadece kalın bir elbisenin vahşi doğasını aydınlatan fırfırlar, flounces ve diğer süs eşyaları olabilir. Böyle bir imaj, iş görüşmelerinde ve toplantılarda ofis tarzında yer alamaz.

Kırmızı bordo tonları arasında en popüler olan Marsala ve Koshemerovaya.

bordo şarabı

Bordo açık bir yaşam pozisyonu, gücü, maksatlılığı, esnekliği vardır.

Bir iş insanı için bordo elbise gerçek bir bulgudur, çünkü sağlamlıktan, kendinden emin bir tutumdan ve muhafazakârlıktan söz eder.

Etrafınızdaki insanlar için, kıyafetlerinizdeki bu renk çekici görünecek ve bu sayede muhataplarınızı hızlı bir şekilde kendinize çekmenize yardımcı olacak. Bununla birlikte, depresyonun başlangıcına katkıda bulunabileceğinden, günlük görüntülerinde bordo rengi sürekli kullanmanız önerilmez.

Marsal

Başarılı ve çok ilginç olan, şarap kırmızısı tonunun kahverengi tonu ile birleşmesidir - bunun sonucunda Marsala elde edilir. Ton, bir yüzyıl maruz kalma seçkin şarabı ile karşılaştırılabilir.

Kısıtlama ve eksantriklik, ciddiyet ve zarafet, hassasiyet ve cesaret birleştirir.Color Marsala, dış mekanın çeşitli özelliklerini mükemmel bir şekilde ayırt ediyor.

Kaşmir gül

Kaşmir gülü rengine baktığınızda, bu renk mükemmelliğinde somutlaşmış, dünyada var olan tüm hassasiyet görünüyor. Bu renk, doğada çok az çiçek boyası haline geldiğinde sonbahar için ayrılmalıdır.

Bu renk, normal pembeden, hatta süt rengi bir tonun varlığında, sükunet ve çekiciliğe neden olan renkten bile ayırt edilir. Kaşmir gül renginin yardımıyla daha parlak pembe renkleri gölgeleyebilir veya sakin bir görünüm elde ederken taban olarak kullanabilirsiniz.

yeşil

Yeşil renk sakinleştirici bir etkiye ve canlılığa sahiptir. Bu renkte yeni işlere başlamak, iş yerinde projeler sunmak, yeni ilişkiler başlatmak ve “yeni bir hayata başlamak” iyidir.

Yeşil renk size uygunsa ve kendinizi rahat hissederseniz, kibar ve sakin bir insansınız demektir.

zümrüt

Bu renk tonu, diğer özel doygunluğunun geri kalan kısmından olumlu şekilde sıyrılıyor. Sonbahar-kış döneminde, zümrüt kıyafeti en iyi yeşil ve mavi tonlardaki unsurlarla tamamlanmaktadır. Ama mükemmel bir görüntüde görünmek istiyorsanız, zümrüt tonunu beyaz şeylerle birleştirin.

Derin liken yeşil

Gri bir ton kahverengi ve bataklık yeşili ile birleştiğinde, eşsiz bir renk ortaya çıkıyor - Deep Lichen Green ("Marsh Lichen"). Kullanılan malzemeye bağlı olarak değişebilir. Bu renkle parlak renkleri birleştiremezsiniz, ancak siyah ve bejleri tek bir görüntüde güvenle seçip birleştirebilirsiniz.

Kireç yeşili

Yeşile biraz sarı ve gri eklerseniz, soluk, yumuşak, hafif pastel tonlarda bir limon yeşili elde edersiniz. Halktan çok etkilendi, tasarımcılar koleksiyonlarında kullanmaya devam etti.

Yeşilin Lime tonunu, aynı doğal doğal ve çok yoğun olmayan tonlarla birleştirmek mümkündür. Görüntü oluşturmak için başka bir seçenek, parlak parlaklığı olmayan, ancak bir damla gri tonda olan koyu renklerdir.

Kurutulmuş ot

Kurumuş çimlerin rengi, aktivite ile birlikte varolan kırılganlığı temsil eder. Sonbaharın başlarında ve ilkbaharın başlarında bu renk ideal bir seçenektir. Elbiseler, görüntüdeki tek öğe olabilir veya diğer kontrast öğeleriyle desteklenebilir.

turkuaz

En güzel renklerden biri turkuazdır. Temelde, beklenmedik ve kalın görüntüler oluşturabilirsiniz.

mavi

Belirsizlik bu rengin karakteristik özelliğidir: bir yandan biraz üzgün, diğer yandan da yüce, ciddi ve parlak. Mavi bir elbise temelinde yaratılan görüntü, hassasiyet, barış ve yabancıdan gelen güven ile iç içe olacak.

Doğru elbiseyi seçerseniz çok karanlık değil, doygun maviye sahipseniz, yüksek bir maneviyat elde etmek ve dengeyi hissetmek için iç sakinleşebilirsiniz.

İnsanlarla sık sık iletişim kurarsanız, görüntünüzde mavi bir öğe yapmanız önerilir. Bu, konuşmacıyı kazanmaya, kendini güçlü bir karaktere ve rasyonel düşünceye sahip bilge bir adam olarak kurmaya yardımcı olacak.

kobalt

Parlak, sıradışı ve çok yönlü gölgeler arasındaki lider kobalt olabilir. Bu güzel, orta derecede doymuş renk, iyi nedenlerden dolayı kraliyet mavisi olarak kabul edilir. Elbise, lüks ve ciddi, basit, her gün, ama unutulmaz olabilir. Kumaşın pahalı seçilmesi gerektiğine dikkat edin, ancak o zaman gölge tüm renklerle oynatılır.

Mikonos mavisi

Tasarımcılar cennet mavisini çok doğru bir şekilde aktaran bir gölge yaratmayı başardılar. Bu, karanlık gökyüzü ve büyülü çivit mavisinin renginden başlayan ve yalnızca berrak bir yaz gecesinde görülebilen mavi gökyüzünün koyu rengiyle biten birkaç ton içerir. Birçok tasarımcı Mykonos Blue ile deneyler yaptı ve sonuç olarak dünyaya şaşırtıcı derecede güzel kreasyonlar sundu.

Biscay Körfezi

"Bay Biscay" adıyla dikkat çeken yeni bir renk, dünya podyumunda küçük ama yine de bir darbe yaptı. Burada mavi tonların karakteristik özelliği olan barışın, yeni bir yaşamın doğuşunun çekiciliği ve kişileşmesi kayıyor - hepsi yeşil renkte bulunabiliyor.

Uygulamada gösterildiği gibi, Biscay Körfezi deniz dalgasının rengi ile birleştirilebilir ve tüm bunları çiçek baskılarla tamamlar. Bu çözüm Elie Saab tarafından tanıtıldı.

mavi

Önemli bir şeye odaklanmanız gerekiyorsa, hayalinizi kurun ve huzurun tadını çıkarın, sonra mavi bir elbise seçin. Bu kıyafet sadakat ve izlenime yatkınlık, seyahat ve yeni deneyimlere yatkın insanlar için çok uygundur.

gri

Gri tonları, çoğunlukla nötr olmalarına rağmen çok ilginç olabilir. Gri renkli bir gamın kıyafetlerini ofis tarzında görmeye alışkınız, zeminde gri elbiseler hakkında hakikaten unutmuş, tüyleri, kesikleri ve çıplak sırtları. Zengin kumaşların kullanılması griyi daha da iyileştirir.

türbülans

Dünya tasarımcılarının tartışmasız favorisi, ıslak bir asfaltın veya korkunç bir fırtınanın patlak vereceği korkunç bir gökyüzünün rengidir. Yaz çiçekleriyle iyi bir şekilde birleştirilen bu gölgedeki şeyleri yenmekten korkmayın. Ve Alexander Wang tarafından yapılan modellerde olduğu gibi, Türbülans'a metalik bir parlaklık ekleyebilirsiniz.

fırtınalı

Azgın denizin rengi, tehditkar bir gökyüzü tarafından renklendirilen ilerleyen dalganın gölgesi Stormy Weather gölgesinde somutlaşıyor. Klasikler ile yakından iç içe geçmiş zarif ve gizli tarz - böyle bir elbise için, özellikle bir dizi diğer tonla mükemmel bir şekilde kombine edildiğinden pek çok uygun görüntü bulabilirsiniz.

Fütüristik gümüş

Pırıl pırıl bir yıldızın olduğu şaşırtıcı renk - bu, Fütüristik gümüş tonunun nasıl tanımlanabileceğidir. Böyle parlak bir kumaş çok zarif ve zarif görünebilir, ancak tasarımcılar modacıları sadece gece elbiseleriyle sınırlamadı. Onlara göre, fütüristik gümüş renkli elbiseler günlük görünüş için kullanılabilir.

turuncu

Benzersiz turuncu renk olarak adlandırılabilir. Agresif kırmızı ve sarı arasında orta. Portakal tonlarında herhangi bir elbise dikkat çekecek ve moralinizi yükseltir.

Mevsimsel depresyon sırasında turuncu bir elbiseyle dışarı çıkmak çok etkili olabilir. Görüntünüze bu rengin çok fazla eklemeyin, zıt aksesuarlarla seyreltin.

Koi

Dünya podyumlarına parlak vurgular koyan yeni bir renge brokar sazan denir. Bu renk turuncudan daha ilginç ve modadır. Parlak olmak ister - turuncu bir elbise alır, şık olmak ister - koi rengi kıyafetler seçin. Mor, yeşil ve mavi renklerde uygun aksesuarların bir kombinasyonu için.

Taze havuç

Bu sadece diyetinize dahil edilmesi önerilen yararlı bir ürün değildir. Şimdi kıyafetlerde moda rengi denir. Taze havuç renginin modelleri podyumların üzerinde göründüğünde, seyirci belirgin biçimde canlandırılıyor.

Artık en parlak görüntüler, yeşil, gri, sarı soluk tonlarıyla uyumlu bir şekilde görünen bu belirli rengin temelinde oluşturuluyor. Kahverengi, siyah ve mor - bunların hepsi taze sıkılmış havuç rengindeki kıyafetlerle birlikte olabilir.

Turuncu kadmiyum

Bal ve hardal rengini birleştirirseniz, turuncu kadmiyumun rengini alırsınız. Bu yenilik birçok tasarımcıya hitap ettiğinden, bu gibi kısıtlanmış ve hafif boğumlu bir çözümdeki kıyafetler genellikle podyumların üzerinde bulunur. Bu kıyafette, parlak renkler yaratma, doğayla birleşme ve hatta 60-70'lerin modasına aktarma sanatında sonbaharla rekabet edebilirsiniz.

bej

Bir kadının daha yumuşak, feminen ve hatta biraz havadar hissetmesini sağlayan bir başka moda renk tonu - kasvetli düşmek, sert kış ve uyanmak için bu görüntü geçerli olacak.

Creme Brulee

Unutulmaz ve özel olması için parlak renkli kıyafetler giymeniz gerekmez. Kanıt, kendine özgü şıklığı olan, soluk sarı, hafif bej olan krem ​​brulinin rengidir.

sarı

Bu renk bize güneş ışığını, sıcaklığı, neşeyi hatırlatıyor. Aydınlık ve neşelidir, istenen tatil atmosferini ayarlayabilir. Ve bu rengin zıt anlamını bulsanız bile, hala sarı bir elbise giymekten korkmayın. Önemli olan karakterin ve ruh halinle örtüşmesi.

Sulu limon

Tüm renkler gardırobun temel unsurlarında kullanılamaz, çünkü detaylar için yaratılmıştır. Bu renk sulu limondur. Aksesuar olarak muhteşem görünüyor. Bu cesur kararlar, dünyadaki podyumlara sunuldu. Bu sadece Proenza Schouler tarafından yaratılmış bir sulu limon rengi torbasıdır. Siyah giysilerin yanında taze ve parlak görünüyor.

Sarı Meşe (Oak Buff)

Hassasiyet düzenlemesi sarı bir meşe gölgesi ile ilgilidir. Ayrıca, buraya biraz parlaklık eklendi, ancak sarıdaki kadar göz kamaştırıcı değil, yumuşak ve göze çarpmayan. Tasarımcıların sonunda yaratmayı başardıkları doğal renk tonu, benzer tonlarla birleştirilebilir veya parlak ve daha etkileyici renkler seçebilir.

Sezon dışı sarı meşe kıyafetleri giyebilir, her zaman neşelenip iz bırakmadan depresyonu ortadan kaldırabilir. Bu renk örme eşyalarda, doğal trikolarda ve yün ürünlerinde harika görünüyor.

mor

Yaratıcı türden insanların her zaman seçtikleri en zor renklerden biri olan yüce duyguların sahipleri ve daimi olmayan doğası mordur. Çok koyu gölgelerin karartıcı bir etkisi vardır. Bu oldukça başka bir şey - açık mor renkler. Bu elbiseler biraz rüzgarlı, rüya gibi ve biraz güvensiz romantik kızlar için uygundur.

Akai

Pantone paletinde, Akai mor renklendirir. Bu zengin, derin ve çok ilginç renk tonu, en ünlü tasarımcıların birçok koleksiyonunda yerini buldu.

Akai'nin rengi yeterince parlaktır ve diğer eşit derecede parlak renklerdeki mahallelere tolerans göstermez.. Resimler oluşturulurken bu noktanın dikkate alınması gerekecektir. Tasarımcılar bu durumdan kurtulmanın bir yolunu buldular ve birbirleriyle ve diğer gölgelerle kolayca birleştirilebilecek birçok Akai tonu yarattılar. Akai ve koyu siyahı birleştirmek iyi bir seçenek olabilir.

Ametist Orkide

Ametist bir kadın için gerçek bir dekorasyondur, karakterinin ve mizacının bir yansımasıdır. Bu renk, güçlü, oldukça ruhsal, akıllı ve kendine güvenen, çok mizaçlı kadınlar tarafından beğenilmektedir.

Bazı uzmanlara göre, ametist başka renklerle birleştirilmemelidir, ancak hayal gücümüz sınır ve sınır tanımaz, bu yüzden altın unsurları, sarı, süt ve yeşil tonları ametist elbiseyle birleştirmenizi öneririz. Ametist renkli kıyafetlerin dikkatli seçilmesi gerekir. Kendine yetecek kadar değerli bir renk tonu elde edemeyen parlak bir görünüme sahip olmanız gerekir.

Lavanta gri

Havalılık, pratiklik ve hassasiyet, gri lavanta bir renk tonunda mevcut. Bu rengin kendine has karakteri ve belirsizliği vardır. Işıltılı kumaşlar, payetler ve ışık oyununu geliştiren ışıltılı dekoratif öğeler bu renge özel bir çekicilik katıyor.

Modaya uygun renkler ve eşsiz tonlar hakkında verilen bilgiler paha biçilmezdir. Dikkatlice kullanılmalı, önerileri kesinlikle takip etmeli, önerileri dinlemeli ve uygulamadaki yasakları kontrol etmemelidir. Rengini oynayın, altını çizin ve sizin için çalışmasını sağlayın.

Yorumlar
 1. Larissa
  19.01.2016

  Evet, beyaz, siyah ve kırmızı, sanırım, her zaman rekabet dışı) Onlara hala mavi ekleyebilirsiniz.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler