Elbiseler renkleri

Renkli elbiseler - extravaganza renkleri

Renkli elbiseler - extravaganza renkleri

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kimler uygundur?
 2. uzunluk
 3. modası
 4. Kol ile
 5. Renk triko
 6. Renkli baskılar
 7. Muhteşem ekler
 8. Ne giymeli?
 9. tayt
 10. süsleme
 11. İpuçları

Renkli elbisedeki kız, kadınlığın gerçek bir yapılanmasıdır. Zarif elbiseler koleksiyonları yaratan birçok ünlü tasarımcı, renklerin kombinasyonundan ve uyumlarından ilham almıştır. Renkli bir elbise, herhangi bir kız, parlak, narin bir çiçek gibi hissedebilirsiniz. Bu nedenle bu giysinin (tercihen birkaç varyasyonda) her gardıropta olması gerekir.

Kimler uygundur?

Çoğu zaman renkli elbiseler neşeli, romantik doğa tarafından seçilir. Renk desenli elbiselerin sadece ince ve zarif kızlar için uygun olduğu görüşünde.

Aslında, bu kesinlikle durum böyle değil - doğru stili ve rengi seçerseniz böyle bir elbise herhangi bir şekle uyacaktır.

uzunluk

Renkli bir elbise, özellikle yaz aylarında çok popüler bir kıyafet. Moda mağazalarında sunulan çok çeşitli modellerin arasında kafa karıştırmak kolaydır, ancak gideceğiniz etkinliğin biçimine uygun bir elbise seçmenize yardımcı olacağız.

uzun

Uzun renkli elbiseler çok farklı olabilir - bunlar hafif güneşlikler, akan gece kıyafetleri ve düğün kıyafetleridir.

Zemindeki uzun elbiseler bir şüphesiz avantaja sahipler: hem zayıf insanlara hem de tombul olan herkese yaklaşıyorlar.

İlk durumda, uzun bir etek, figürün zarafetini vurgular ve ikincisinde, baştan çıkarıcı formları en uygun ışıkta gösterir.

Bunun tek istisnası minik, çok düşük kızlar: uzun elbiseler birkaç santimetre yükseklikte “saklanma” eğilimindedir, bu yüzden yüksek topuklu ayakkabılar yeterli değildir.

midi

Orta uzunlukta renkli bir elbise, farklı durumlar için evrensel bir seçenektir. Parlak renklerde bir elbise giyerseniz yoğun bir gün pozitif bir dalga geçecek.

Bir ofis kıyafet kodu, renkli kıyafetlerle işyerinde görünüme izin veriyorsa, özellikle yaz dışındaysanız, bundan yararlandığınızdan emin olun, çünkü bu sefer kendinizi ve etrafınızdakileri parlak renklerle memnun etmek istiyorsunuz.

Ancak, renkli elbiseler iyi bir ruh hali ve kışın verebilir. Etnik desenli yün örgülü elbise sadece vücudu değil ruhu da sıcak tutacak - parlak renklerin içsel durumumuzu olumlu yönde etkileyebileceği kanıtlandı.

kısa

Kısa renkli bir elbise herhangi bir kızı inanılmaz güzelliğe sahip egzotik bir çiçeğe dönüştürebilir. Düşük anahtar renklerde giyinmeye alışsanız bile, bir gün deneyin, bir partiye gidin, renkli bir kokteyl elbisesi giyin. Böyle bir elbiseyle daha rahat hissedeceksiniz ve kesinlikle hayran bakışları etkileyeceksiniz.

Aynı zamanda, arayan kıyafeti seçmek için gerekli değildir, parlak renk Yumuşak, pastel renklerle başlayabilirsiniz. Şeftali, nane, leylak tonunun kısa elbiselerine dikkat edin - inanılmaz derecede yumuşak ve zarif görünüyorlar.

modası

Renkli kıyafetlerin stilleri de çeşitlilik açısından farklılık gösterir - kafa tasarımcıların sunduğu modellerin sayısına göre döner.

Elbise Balosu

Altında daralmış, kısa veya hacimli, hacimli etekli bir modele, balon elbise denir.

Balonun etkisi, ana etekten birkaç santimetre daha kısa olan özel olarak uyarlanmış bir astar sayesinde elde edilir. Bu elbiseler, figürün alt kısmındaki kusurları gizlemek isteyen kızlar tarafından seçiliyor.

Bebek dolar

Bebek elbisesi veya çocuk elbisesi modeline dikilmiş olan bu elbise. Etek genellikle fırfırlar veya fırfırlarla süslenirken kısa olmalıdır. Bu elbise yüksek bel ve düz kesim var.

Kokusu ile

Aynı anda kokulu olan elbise, tüm doğunun modası sayesinde popüler oldu. Şimdi, bu elbisedeki lüks bir Türk sabahlığından, yalnızca üçgen bir kesik korunuyor, kokunun kendisi ve bazen de bir kemer. Bu elbise göğsünü ve belini güzel bir şekilde vurguluyor, ancak aynı zamanda, kısıtlanmış ve asil görünüyor.

Kimono Giydir

Dress-kimono da Doğu'dan modern Avrupa tarzında geldi. Batılı kadınların modası gizemli ve çekici Japon geyşalarına benzeme arzusuyla kıyafetlerini kopyalamaya başladılar. Bu nedenle, kimono elbisesi genellikle doğal veya yapay ipekten dikilir, ulusal desenlerle boyanır - fantastik çiçekler, güzel kuşlar ve hiyeroglifler.

Kyulot Giydir

Birçoğu için elbise pantolonu şaşırtıcıdır, çünkü giyemeyenler için oldukça saçma görünüyor.

Kyulot, etek yerine pantolonla donatılmış sıra dışı bir elbise. Culottes diz boyu veya altında. Geniş ve hafifçe kıvrılmış bacaklar, geçen yüzyılın erkek modasının bir mirasıdır.

Tutu elbise

Bu, tüm küçük kızların sevdiği güzel ve havadar bir kıyafet. Fakat yetişkin kızlar, neredeyse tamamen bacaklarını açan kabarık etekleri sık sık karıştırırlar.

Sadece kusursuz bacakların ve ince belin sahiplerinin böyle bir elbiseyle dışarıya çıkmaya karar verilmiş - ve bazı Hollywood divasları.

Elbise polo

Polo elbise, tüm kadınsı çekiciliğini göstermeniz gereken durumlarda bile, olağan şekilde ayrılmak istemeyen spor kızları tarafından seçilir.

Ancak, başlangıçta erkek tarzı karışmaz. Düğmeleri ve yama cepleri olan aşağı açılır bir yakaya sahip kesilmiş bir elbise sadece sportif ve gergin figürü süslemektedir.

Gömlek elbise

Erkeklerden aldığımız bir diğer giyim eşyası. Uzun kollu, deriden kayışla beline tutturulmuş geniş bir elbise, kızlık figürünün zarafetini ve kırılganlığını mükemmel bir şekilde vurgulamaktadır. Düğmeli bir yaka yerine, modern tasarımcılar genellikle bu tarz elbiseleri yuvarlak veya üçgen bir yaka ile beslerler.

sarafan

Sundress, düşündüklerinden daha genç olmasına rağmen, köylü kızlarının geleneksel kıyafetidir. Pantolonlar yaklaşık 500 yıl önce giyilmeye başlandı, oysa diğer geleneksel kıyafetlerin geçmişi binlerce yıl öncesine dayanıyor.

Modern bir elbise herhangi bir uzunlukta olabilir, örneğin, plaj modelleri tamamen açık bacaklar. Sundress'in modern yorumu, kayışlara takılan bir korse ve bol bir etek.

sari

Sarees, Avrupa'dan Hindistan'dan geldi ve kısa sürede yüksek moda yaratıcıları için ilham kaynağı oldu. Hintli kadınların giydiği gerçek bir sari, yaklaşık 5 metre uzunluğunda bir kumaş parçası.

Güzel bir kıyafet elde etmek için vücuda sarmak için özel bir sanata ihtiyacın var. Bu nedenle, Avrupalı ​​moda kadınları daha basitçe bir sari olarak stilize edilmiş elbiseleri tercih ediyor.

Malaya peştemâli elbisesi

Sarong, sıcak tropik tatil köyleri nedeniyle popüler olan bir tür plaj kıyafetidir. Başlangıçta, Malaya peştemâli, basit bir pareo veya bel etrafına sarılmış ya da göğsü ve kalçaları örten parlak bir fulardı.

Malaya peştemâli bir elbise, sahilde çok fazla zaman harcamak zorunda olduğunuzda tatil için mükemmel bir seçenektir.

önlük

Bu, tüm uzunluğu boyunca çok fazla gür ruffles ile sevimli ve komik bir elbise. Aynı zamanda ruffles hem dar hem de geniş olabilir.

Smock ince kızlarda harika görünüyor, ancak düzgün vücutlu bir figürle, kontrendike değil. Asıl mesele yeterli yüksekliğe sahip olmak veya yüksek topuklu ayakkabılara gitmek, aksi takdirde bu elbise komik bir izlenim bırakıyor.

Elbise çantası

Elbise çantası, modern modanın en özgün kreasyonlarından biridir. Adına tamamen karşılık gelir: baş ve eller için kesikler bulunan hacimli bir kasaya benzer.

Bazen bu model örneğin perdelik veya büyük düğmeler gibi kollar, cepler veya dekoratif öğeler ile tamamlanmaktadır.

Elbise tüpü

Hayattaki en ciddi olaylara uygun, inanılmaz derecede kadınsı ve muhteşem bir kıyafet. Bu elbise, açık bir korse ve en altta aniden genişleyen dar bir eteğe sahip.

Bu tarz, sadece dar bir bel ile birlikte kalça ve göğsü belirgin olanlar için seçilebilir (bu şekle "kum saati" denir).

Elbise tunik

Dress tunic ilk olarak antik Yunanistan'da ortaya çıktı ve sonraki tüm insanlık tarihi boyunca kadın modasında çok çeşitli varyasyonlar vardı.

Modern tunikler, hippi günlerinde giyilenlere yakındır - diz uzunluğunun üzerinde, yuvarlak ya da üçgen bir yaka ile. Tunikler hem çıplak bacaklarla hem de pantolon veya tozluklarla giyilebilir.

cheongsam

Cheongsam, bu kez Çin'den doğuda bir başka yerli. Eski savaşçıların geleneksel kıyafetleri zarif bir kadın kıyafeti haline geldi.

Cheongsam elbisenin dar bir oturma stili ve diz boyu veya üstü var. Karakteristik bir özellik, yüksek bir dikme bileziğidir. Genellikle Çin desenleriyle boyanmış veya işlenmiş parlak ipek gibi elbiseler dikerler.

vardiya

İngilizce'den, Shift "shift" anlamına gelir. Bu elbise, çok basit, ama aynı zamanda, bir zamanlar oldukça kışkırtıcı, kültürde bir değişimin gerçek bir sembolü haline geldi.

Ultrashort etek, her türlü dekoratif unsurun yokluğu - bunlar ilk şık elbiselerdi. Çocuksu bir figürle kızlar için aynı anda ortaya çıktılar, bu yüzden bu elbiselerin zayıf insanlarda en iyi göründüğüne inanılıyor.

Kol ile

Manşonlu bir elbise her zaman iş kıyafetleri için bir seçenek değildir. Kollu farklı tarzlarda gelir: tasarımcı fantazisi burada sınır tanımaz.

Uzun dar kollu - Klasik tarz, ofis elbiselerinin ve örme elbiselerin karakteristikleri, balıkçı yakaları.

Sıcak bir gün için dokunaklı bir kol el feneri ya da anlamsız "kanatları" olan bir elbise seçebilirsiniz. Sıradışı manşonlar, en sade stille bile renkli bir elbiseyi süsleyebilir.

Ellerinizi kapalı tutmayı tercih ederseniz, yarasa kollu veya gipür kollu düşünün. Son iki seçenek akşam veya kokteyl elbisesiyle avantajlı görünecek.

Renk triko

Triko, iddiasızlık ve uygun fiyatlarla ayırt edilir, bu nedenle popüler olmaktan çıkmaz. Renkli trikodan yapılmış bir elbise hemen hemen her yere takılabilir - sadece dışarısı çok sıcak değilse.

Ancak önemli bir noktanın dikkate alınması gerekir - örme kumaş kıvrılma ve toplanma eğilimi gösterir, bu nedenle bu elbise kesinlikle büyüklükte seçilmelidir - aksi takdirde mevcut tüm şekil kusurlarını vurgulayacaktır.

Triko iyi boyanmış olduğundan raflarda bu malzemeden çok çeşitli elbiseler bulabilirsiniz. Örme elbiseler mevcut tüm renk paletinde sunulur.

Renkli baskılar

Renkli desenli elbise her kızın yazlık dolabında olmalıdır. Genellikle gizli tek renkli renkler giymeyi tercih etseniz bile, tatilde daha fazlasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda, baskının çok parlak renkler olması gerekmez. Açık, yumuşak tonları seviyorsanız, sakin, pastel renklerin bir çizimini seçin.

Bir elbiseyi süsleyen baskı en farklı olabilir:

 • geometrik desen;
 • çiçek süsleme;
 • etnik desenler;
 • hayvan derisinin taklidi ve diğer birçok seçenek.

Kendinizi en rahat hissedeceğiniz bir tasarım seçin ve etrafınızdakileri etkileyici görünümüyle memnun edin.

Muhteşem ekler

Renkli bir elbiseye iyi bir alternatif, parlak eklere sahip bir elbisedir. Zengin, kontrast rengin parçaları tek sesli bir kıyafeti yenilemeye izin verecektir.

Bu teknik düğün modasında sıklıkla kullanılır: birçok gelin klasik beyaz elbisenin sıkıcı olduğunu düşünür, ancak geleneklerden sapmamak için uzlaşmacı bir çözüm bulur - renkli eklere sahip geleneksel beyaz veya bej elbise.

İş modasında, sıkı bir görünümü yumuşatmak için zıt unsurlara sahip elbiseler seçildi. Yan renk ekleri olan modeller çok popülerdir - bu teknik, şekli görsel olarak ayarlamanızı sağlar.

Ne giymeli?

Renkli bir elbiseye eşlik etmek, sağlam bir elbiseden çok daha kolaydır. Elbise birkaç tonu birleştirirse, çok sayıda renkle birleştirilebileceği anlamına gelir. Renkli bir elbise genellikle dinlenmek veya bazı festival etkinliklerine giyilir, bu nedenle aksesuarlar için katı bir gereklilik yoktur.

Ayakkabılar nötr (bej, siyah) veya desene uyması için olabilir. Aynı çanta için de geçerli.

Renkli bir elbisenin üzerine bir kot elbise, deri bir ceket veya klasik bir yağmurluk atılabilir - bunların tümü görüntünün genel tarzına bağlıdır. Örneğin, hafif bir sundress ile bir denim ceket, kokteyl elbisesinden daha uyumlu görünecektir.

tayt

Külotlu çorap, hiç görünmemesi gereken veya bir görüntünün ana bileşenlerinden biri olan bir giysidir.

 • Renkli bir elbise için, en iyi seçenek normal bej veya siyah (soğuk mevsime gelince) tayt olur.
 • Monofonik kıyafetli renkli tayt giymeniz önerilir; böylece topluluk çok renkli olmaz.
 • Tabii ki parlak taytlar bacaklara dikkat eder, bu yüzden sadece vücudunuzun bu kısmına kesinlikle güveniyorsanız, giymeleri önerilir.
 • Fantezi taytlar veya desenli külotlu çorap stilistleri, en fazla iki rengi birleştiren bir kıyafetle giyilen boyalar da.

süsleme

Renkli bir elbise için mücevher seçerek, iki şekilde gidebilirsiniz: tonu eşleştirmek için mücevherleri (kostüm takı) veya tam tersine, zıt olanları seçin.

Bu durumda, stilistler oybirliğiyle bazı değerli ve yarı değerli taşların bir istisna olması gerektiğini söylüyor. Bu yüzden yakutların kırmızı bir kıyafetle, mavi ile safir, yeşil ile zümrüt ve mavi ile turkuaz olarak giyilmesine gerek yoktur.

Mücevher gelince, her şeyden önce, elbise tarzına uygun olmalıdır. Bir işletme imajı için en basit ama kaliteli mücevherleri seçmek daha iyidir. Renkli boncuklar veya çok katmanlı bilezikler, parlak bir yazlık elbiseye giyilebilir.

İpuçları

 • Giysi malzemesi renklendiriciden daha az önemli bir faktördür. Renkli elbiseler hem şifon, chintz veya viskon gibi hafif kumaşlardan hem de daha yoğun olanlardan - saten, kadife, jarse dikilir. Pencerenin dışındaki hava durumuna ve etkinliğin biçimine bağlı olarak bir kumaş seçin.
 • Stillerin kontrastında oynamaya çalışın, örneğin, yüksek bir platformda kaba sandaletler ve romantik elbiseli perçinli bir ceket giymeye çalışın. Kalın aksesuarlardan korkmayın. Bir zamanlar unutulan şapkalar moda dünyasındaki yerlerini tekrar geri veriyorlar - bu şık kıyafetleri almak için harika bir neden.
 • Şimdi gittikçe daha fazla kız renkli gelinlik seçiyor. Ve iyi bir sebepten dolayı - bu, Hukuk Bürosu yakınındaki gelin sürüleri arasında benzer kar ve bej kıyafetlerde öne çıkmanın harika bir yoludur. Kendi düğününüz için elbisenin rengini seçerek, özel bir özen göstermeniz gerekir, çünkü bu gün boyunca ilgi odağı olacaksınız.
Yorumlar
 1. Lera
  02.02.2016

  Bu bir tür olumlu patlama! Onların neşeliliği için renkli elbiseleri seviyorum! Yazın dört gözle bekliyorum, çünkü kışın böyle elbiseler çok uygun değil (

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler