Elbise stilleri ve modelleri

Yarasa kollu elbise - Japonya'dan ilham alın

Yarasa Kol Elbise - Japonya'dan Esinlenildi

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Kol Özellikleri
 2. Kimler uygundur?
 3. örgü
 4. örgü
 5. uzunluk
 6. Seçtiğiniz için ipuçları
 7. Ne giymeli?

İlk yarasa tarzı elbiseler, Avrupa'daki modacı kadınların dolaplarında yirminci yüzyılın 40'lı yıllarında ortaya çıktı. Yaratılışlarının temeli Japon kimonolarını aldı. Bu tür kıyafetler seksenli yıllarda özellikle popüler oldu. Geniş bir üst ve dar bir etekle ayırt edildiler ve bu tarz kıyafet giymeyi çok rahatlattılar. Günümüzde, bu elbiseler modaya geri döndü.

Bu tür giysiler hem akan hafif kumaşlardan hem de daha sıcak ve daha yoğun malzemelerden dikilir. Yarasa elbisesinin kesilmesi genellikle yuvarlak veya teknelidir. Bu tarzdaki gece kıyafetleri genellikle daha net bir boyun çizgisine sahiptir ve bazı modeller düşük bir boyun çizgisini çeker.

Kol Özellikleri

Yarasa elbiselerinin öne çıkan özelliği sıradışı bir manşettir. Bir yarasanın kanadına benzer olduğu için bu, bu tarzın adının ortaya çıkmasına neden oldu. Elbise modelleri "yarasa" farklı modellerin kollu uzunluğu farklıdır. Hem uzun kollu hem de üç çeyrek kollu bulabilirsiniz. Manşetlerde manşonlu elbiseler ve manşonlarda yarıklar var, elleri açığa çıkarıyorlar.

Kimler uygundur?

 • Bu elbise, ters bir üçgene benzeyen figürlü bir kıza çok yakışmış. Böyle bir elbiseyle, ince kalçaları vurgularken, geniş omuzlarını ve ellerin kusurlarını gizleyebilirsiniz.
 • Bu tarz “dikdörtgen” figürlü güzellikler için önerilir, çünkü yarasa elbisesinin kesimi geniş bir bel gizler.
 • Böyle bir elbisenin içindeki düşük kızlar daha da düşük görüneceklerdir, bu yüzden yarasa elbisesiyle sadece yüksek topuklu ayakkabılar giymelidirler.
 • Esmerlerin kendileri için bu tarz bir elbiseyi siyah renkte veya biraz parlak tonlarda ve açık renkli kızlarda - daha yumuşak ve daha taze tonların ürünleri seçmeleri önerilir. Kızıl saçlı güzelliğin kahverengi veya turuncu bir yarasa elbisesi giymesi tavsiye edilmez.

örgü

Örme kumaştan yapılmış "yarasa" tarzı elbise, ev için kıyafet olarak kullanılabilir. Aynı zamanda oldukça abartılı ve zarif görünüyor.

Ayrıca günlük kullanım için modern kızlar genellikle sıkı örme yarasa elbiseler seçerler. Bu tarz kıyafetler mini, monokromatik renkler ve daralmış etek uzunluklarında farklılık gösterir.

örgü

Makine veya el örgüsünün “yarasası”, ince bir figürün avantajlarını vurgulamaktadır. Böyle bir elbisenin üstü, V şeklinde bir boyun çizgisi veya bir omuzdaki asimetrik bir boyun çizgisi ile temsil edilebilir. Ayrıca, balıkçı yaka elbiseler ve hacimli “yakalı” modeller de vardır.

uzunluk

uzun

Ayak bileği uzunluğu paternleri nispeten nadirdir. Figürün alt kısmındaki kusurları gizlemek isteyen kadınlar tarafından seçiliyorlar. Ayrıca, uzun bir yarasa tarzı kıyafet gelinlik olarak sunulabilir. Yüksek saç stilini tamamlayan gelin, omuzlara ve boyuna dikkat çeker.

midi

Bu elbiseler dizlerin uzunluğu veya biraz daha düşük (bacakların ortasına kadar). Orta uzunlukta yarasa elbiseler katı ve katıdır (ofis için uygundurlar) veya zarif kumaşlardan oluşan parlak bir dekorla (böyle bir elbiseyle bir partiye gidebilirsiniz).

kısa

Bu yarasa tarzı elbiseler en yaygın olanlarıdır. Kokteyl kıyafetleri olarak ve günlük kullanım için seçilirler. Zarif kumaştan kısa elbiseler derin bir yaka ve sırtı açık olabilir.Bu stil ipek veya şifondan yapıldığında çok güzel görünür ve pratik modeller her gün viskon veya trikodan dikilir.

Seçtiğiniz için ipuçları

Tam kızlar bu tarz bir elbiseyi çok dikkatli bir şekilde almalı. Kalçalar genişse, alt kısmı serbest olan uzun bir model seçebilirsiniz. Ayrıca ürüne alt kısmın koyu renkleriyle bakmaya değer. Ancak ince güzellikler, bacakların güzelliğini ve zerafetini vurgulayabilecek kısa “yarasa” modelleri önermektedir.

Ne giymeli?

 • Kısa yarasa kıyafeti dar kot pantolon veya tozluk ile giyilebilir.
 • Böyle bir elbise için dış giyim olarak, kısa bir deri ceket, kaşmir bir ceket ya da uzun bir ceket giyebilirsiniz.

aksesuarlar

Bu tarz bir elbise için iyi bir seçim, boncuk, kolye veya zincir gibi boynun etrafındaki uzun mücevherler olacaktır. Ayrıca uzun küpeler alabilirler ve kol kısaltılmışsa, o zaman büyük bilezikler.

Bazı modeller zarif ince kemeri tamamlar. Beline takılabilir ve biraz aşağı (kalçalara) takılabilir.

ayakkabı

Yarasa elbisesine oldukça yüksek topuklu ayakkabılar giymek en iyisidir. Kızın ince ve uzun olması durumunda, platformda veya bale ayakkabılarında ayakkabı kullanımına da izin verilir. Böyle bir stile sahip kısa elbiselerle, yüksek botlar iyi görünüyor ve uzun olanlarla - ayak bileği botları.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler