Elbise stilleri ve modelleri

Tek kollu elbise - moda asimetri

Tek kollu elbise - moda asimetri

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Özellikler
 2. Kimler uygundur?
 3. Kollu çeşitleri
 4. modası
 5. Ne giymeli?
 6. ayakkabı
 7. aksesuarlar

Tek kollu model elbiseler ilk yıl değil moda trendlerini ifade eder. Bu tarz şifon ve ipek elbiseler yaz döneminde talep görüyor ve örme olanlar kışın çok popüler. Ancak, bu elbiseler tüm kadınlar için uygun değildir ve herhangi bir sebepten dolayı giyilmezler. Tek kollu kıyafetler hakkında ilginç olanı, onları kim giymeli ve bu stilde ne giyeceklerini tartışalım.

Özellikler

Sadece bir manşonlu elbiseye asimetrik kıyafetler denir. Öncelikle özel durumlar için seçiliyorlar, çünkü bu elbiseler göze çarpıyor ve diğer güzelliklere karşı durmaya yardımcı oluyor. Ek olarak, böyle bir orijinal üst elbise, odağı, kusurlu olduğu durumlarda uygun olan şeklin altından kaydırır.

Çoğu zaman, tek kovanlı bir elbise tek renkli modellerle temsil edilir, çünkü parlak baskı olmadan bile etkileyici ve orijinaldirler. Ek olarak, çok renkli bir motif dikkati ilginç bir kesikten ayıracak ve ciltle kontrastı etkileyecektir. Aynı nedenden dolayı, bu tarz kıyafetler için dekor asgari düzeyde kullanılır.

Kimler uygundur?

Stile bağlı olarak, asimetrik bir kılıfı olan bir elbise hem ince bir güzelliğe hem de düzgün vücutlu şekillere sahip bir kıza uyacaktır. Hepsinden iyisi, böyle bir elbise, figürü trapez gibi görünen bir kıza bakar.

Zayıf kadınlar, dar modeldeki kıyafetlere ve dolgun olan kızlara - ücretsiz modellerde dikkat etmelidir. Kusurlu bacaklarınız varsa, dikkatsizliklerini asimetrik bir kılıfı olan uzun bir elbise ile gizleyebilirsiniz.

Bu elbise tarzından kaçınmanız gereken durumlar:

 • Sırtın çok geniş ve omuzların erkeksi.
 • Ellerinizdeki cilt sarkık ve gevşek görünüyor.
 • Göğüs veya sırt döküntüleri ile kaplıdır.
 • Büyük göğüsleriniz var ve sutyen olmadan, şeklini kaybediyor.

Kollu çeşitleri

Bu tarzdaki elbisedeki manşonun uzunluğu ve genişliği farklı olabilir. Örneğin "kanat" biçiminde, sıkı ve uzun ve küçük olabilir. Uzun ve geniş manşonların yanı sıra, dar dirseklerden biraz daha uzun olan manşonlar için seçenekler vardır. Üç çeyrek kollu oldukça yaygındır. Konumuna göre, tek bir manşon kıyafetin solunda veya sağında olabilir.

modası

Tek manşonsuz en yaygın modeller uzun gece elbiseleridir. Asimetrik kollu kısa, sıkı oturan kıyafetlerden daha gevşek bir kesime sahiptirler.

Minimal şekilde kesilmiş bir elbise gündelik bir kıyafet görevi görebilir ve kadife, brokar, ipek ve boncuklu, dantel ekli veya yapay elmaslardan yapılmış diğer pahalı kumaşlardan yapılmış bir ürün kutlama için mükemmel bir seçim olacaktır.

Manşonsuz kısa elbiselerde kesimin diğer ilginç ayrıntılarını, örneğin bir boyun çizgisini veya çıplak sırtını görebilirsiniz.

En yaygın olanları, kolları asimetrisine sahip elbise modelleridir:

 • Uygun kalem elbise Böyle bir kıyafet içindeki bir manşon sıkıca oturan bir uzun olan veya bir "el feneri" veya üçgen bir şekil olabilir.
 • Model "deniz kızı" taban uzunluğu. kol benzer bir elbise uzun, genellikle alevlendi ya da flounces ile tamamlanmaktadır.
 • A benzeri silueti ile model. Bu kıyafet içindeki manşon herhangi bir uzunlukta olabilir.
 • Perdelik Elbise - Yunan stili veya kıyafet stili "İmparatorluk". Çoğu zaman, böyle bir elbise içindeki manşon geniş ve uzundur, ancak bitişik üç çeyrek manşonlu modelleri vardır.

Ne giymeli?

 • Elbiseyi tek kollu dış kılıfla (ceket, hırka veya benzeri bir şey) örtün, çünkü elbisenin tüm cazibesi kaybolur ve ana vurgusu kaybolur.
 • Bir manşonlu elbise gevşek bir maksi modeli ile temsil edilirse, bel aksanı için bir kemer ile giyilebilir.
 • Gevşek elbiseler bir şapka ile tamamlanabilir ve kısa, uygun bir elbise için kısa bir debriyaj seçilmelidir.
 • Külotlu çorap veya bu elbiseler altındaki çoraplar giyilmez.

ayakkabı

Sandalet ve sandaletler, ayrıca tek kollu elbise altında ayakkabılar giyebilirsiniz. Bu tarzın gece kıyafeti, topuklu açık ayakkabılarla iyi gider.

aksesuarlar

Asimetrik kollu elbiseniz oldukça temkinliyse ve herhangi bir özel dekora sahip olmayan bir renkte yapılmışsa, büyük miktarlarda çok büyük dekorasyonlar seçmemelisiniz. Yeterince sağduyulu küpeler, bir bilezik ve yüzük.

Yorumlar
 1. Victoria
  21.02.2016

  Gerçekten tek kollu elbiseleri seviyorum. Bir omuz çıplaksa, elbise baştan çıkarıcılık verir.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler