Elbiseler renkleri

Şarap renginde elbise - kolay mı yoksa turta mı seçeceksin?

Şarap renginde elbise - kolay mı yoksa turta mı seçeceksin?

tartışmaya katıl

 
İçerik
 1. Renk özellikleri
 2. Kimler uygundur?
 3. iz
 4. Ne giymeli
 5. uzunluk
 6. Ayakkabı
 7. aksesuarlar
 8. Makyaj yapmak

Renk özellikleri

“Şarap”, aynı zamanda “Bordo” ve “Bordo” olarak da bilinen en popüler renk adıdır. Bu asil gölge, kırmızı ve kahverengi renkleri karıştırarak elde edilir. Rafine üzüm çeşitlerinden sonra adlandırılmış olması tesadüf değildir - kırmızı üzümlerin fermantasyon sürecinde aldığı renk budur.

Giysilerde şarap rengi 19. yüzyılın sonunda yaygınlaştı ve o zamandan beri buna olan ilgisi azaldı, şimdi yeniden büyüyor. Her birkaç yılda bir Bordo düzenli olarak bir sonraki moda sezonunun ana trendi olur.

Şarap renginin onuru, çeşitli stillerde kıyafetler için mükemmel olmasıdır. Bir akşam için muhteşem bir elbise, yürüyüş için geniş bir kazak, spor salonuna gitmek için bir eşofman - bordo şeyler her zaman yerinde olacaktır.

Kimler uygundur?

Şarap rengi iyidir, çünkü görünüş şekli üzerinde az kısıtlama vardır. Sadece parlak esmerlerin bordo kıyafetleri giyebileceği klişeler geçmişte kaldı. Çok iyi değil, ten rengi sarımsı ya da zeytin rengi olan kızlara bakar, ama gerçekten denerseniz, modern kozmetiklerin yardımıyla cildinize sağlıklı bir renk verebilir ve bu rengin şeylerini güvenle utandırıp giyebilirsiniz.

Cildiniz ne kadar koyu olursa, tercih edebileceğiniz şarap renginin zengin tonları. Soluk tenli kızlar bu rengi daha dikkatli tedavi etmelidir: bu rengin giysilerini baştan ayağa giydirmeyin ve daha açık tonlarda durmayın.

iz

Şarap, içinde çok fazla bulunan kırmızı tonlarından biridir. Şaraba yakın renk paletinde kestane, kardinal, pişmiş toprak, sangria, carmine, bordo ve Falun kırmızısı var. Bu renklerin birbirleriyle karışması oldukça kolaydır, bu yüzden çoğu zaman hepsine basitçe "bordo" denir.

Şarap hem sıcak hem de soğuk tonlarla mahallede olduğundan, her türlü görünüme sahip olan uygun bir bordo renk seçebilir. Aynı zamanda, şarap rengi spektrumunun hem açık hem de koyu tonları, "kış" ve "yaz" kızlarında eşit derecede iyi görünür.

Ne giymeli

Şarap renginin geniş bir uyumluluk yelpazesi vardır. Şarap kıyafetleri, giysi ve çeşitli renklerde aksesuarlarla birleştirilebilir. Klasik, bordo elbisenin siyah veya beyaz, örneğin bordo elbise ve siyah ayakkabılarla birleşimidir.

Ek olarak, şarap bej, gri ve pembe ile birlikte mükemmel bir şekilde kendini gösterir. Hafif, pastel tonlar, şarap renginde bir elbise için en iyi arka plan olarak hizmet eder.

Diğer başarılı kombinasyonlar arasında şarap + sarı, şarap + mavi ve şarap + yeşil sayılabilir. Aynı zamanda, şarap rengi için renk ortakları çok dikkatli seçilmelidir. Örneğin, yukarıda listelenen renklerin tüm tonları, uyumlu bir şarap rengi çifti ile tamamlanmaz. Parlak, asitli tonlardan vazgeç ve asil, ölçülü renk paletine yapış.

uzunluk

Zarif veya günlük bir şarap elbisesi, kazanan bir ışıkta herhangi bir figür sunabilir. Sadece doğru stili seçmek gerekir. Kuşkusuz, en önemli rol elbisenin uzunluğunda oynayacak.

Zemine uzun

Her kız şarap rengi rengindeki ayak parmaklarıyla uzun süre giyinme yeteneğine sahip değildir, çünkü bu durumda kesinlikle dikkat çekecektir.Başkalarının gözlerini perçinlemek istersen, tam olarak ihtiyacın olan şey budur.

Uzun bir elbise, doğru giymeyi biliyorsanız, tüm kusurları gizleyecektir (gerçek ve icat!). Düzgün vücutlu kızlar, göğsü etkin biçimde vurgulayan ve belini "şekillendiren" modelleri seçmelidir.

Üstünde güzel bir yaka, kalçalarda ekstra süslemeler olmayan düz bir etek - bunun gibi bir şey, baştan çıkarıcı formların sahipleri için mükemmel bir şarap elbisesi olmalıdır.

midi

Orta uzunlukta şarap rengi elbise hemen hemen tüm durumlar için evrensel bir çözümdür. Büroda, tiyatroda veya açılış gününde, bar, kulüp ve yoğun bir iş haftasından sonra Cuma akşamı gidebileceğiniz diğer herhangi bir kurumda eşit derecede ilgili olacaktır.

Şarap rengi pahalı, asil kumaşları sever, bu nedenle mümkünse kaliteli malzemelerden elbiseler seçin. Soğuk kış günlerinde yün veya kaşmir modelleri uygundur. Daha ciddi satış noktaları için kadife ve ipek elbiselere bakın.

Midi elbiseler çeşitli figürlerde iyi görünüyor, bu nedenle şarap rengindeki hayranları yanlış bir seçim yapmaktan korkmayabilirler. Modern bir kadın, figür tipine ilişkin önerileri bilir - orta uzunlukta bir şarap elbisesi alırken onlara rehberlik eder, ve sonuç sadece siz değil.

kısa

Kısa bir elbise mutlaka dans etmek ya da bir kokteyl için bir seçenek olmak zorunda değildir, çünkü şimdi hem günlük aktiviteler hem de eğlence için uygun olan çok çeşitli mini modeller mevcut.

Şarap inanılmaz derecede rafine ve asil bir renktir, başlı başına elbisenizin dekorasyonudur. Bu nedenle, dekor ile çok fazla uzlaşmamalısınız - boyun çizgisi, gipür, Bask - hepsi birlikte çok meydan okuyan görünecektir. Sadece bir muhteşem dekorasyon aynı bask ile kısa kesilmiş, şarap renginde basit bir kesimdir - birçok farklı durum için zarif ve özlü bir çözüm.

Ayakkabı

Bir şarap elbisesi için ayakkabılar, hangi etkiyi elde etmek istediğinize bağlı olarak seçilmelidir. Daha parlak, ciddi görünümlü ayakkabılar birkaç tonda sığar veya farklıdır - mor, bordo veya koyu kırmızı.

Evrensel siyah veya bej renkli ayakkabılar sağduyulu bir görünüm için uygundur. Bej ayakkabılar sadece yeri doldurulamaz bir şeydir ve gardırobunuzda böyle bir ayakkabı yoksa, onları satın almalısınız. Şarap renginde bir elbise ve bej ayakkabılar sadece bir kazan-kazan birleşimidir.

Ayakkabı stiline gelince, burada tek bir kuralla yönlendirilmeniz gerekir: elbise ne kadar “karmaşık” ise, model ne kadar basitse, ayakkabı o kadar iyi seçilmelidir ve bunun tersi de o kadar iyidir.

aksesuarlar

Yukarıda söylediğimiz gibi, şarap rengi kendi kendine yeterli. Şarap elbisesi, ek süslemeler olmadan bile muhteşem görünecek. Ancak, tüm ihtişam içinde görünmeniz gereken durumlar vardır ve aksesuarlar şeklinde “takviye” yapmadan yapamazsınız. Bu durumda, en azından uygun bir el çantası ile ilgilenmeniz gerekir. Ayakkabı seçerken olduğu gibi aynı kurallara göre seçilmelidir: elbise ile aynı ışıkta olabilir veya örneğin bej veya siyah gibi nötr bir tonda olabilir.

Şarap - asil bir renk ve aynı asil süslemeleri gerektirir.

Altın küpeler ve bu metalden yapılmış diğer mücevherler, şık bir şarap rengi elbisesine harika bir katkı olacaktır.

Makyaj yapmak

Şarap giysili bir kızın gerçekten lüks görünmesi için görüntüyü uygun makyajla tamamlamanız gerekir. Şarap renginin kendisi oldukça doygun olduğundan, parlak kozmetik ürünlerinden vazgeçilmelidir.

Doğal makyaj en uygun çözüm olacaktır. Gözlere aşırı dikkat etmeyin, cildiniz üzerinde iyi çalışmanız, tüm kusurları ortadan kaldırarak cildinize taze ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak daha iyidir. Önemli bir çıkıştan ya da sadece şenlikli bir olaydan bahsediyorsak, bir şarap tonu ruj seçerek ya da ona yakın bir yerde dudaklarınızı vurgulayın.

Yorumlar
 1. Alla
  07.01.2016

  Şarap rengi ... pahalı bir şarap gibidir - eğlenceli, asil, tecrübeli. Çok güzel

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler