Elbiseler renkleri

Şeftali elbisesi - nazik bir görünüm için

Şeftali elbisesi - nazik bir görünüm için

tartışmaya katıl

 
içerik
 1. Kimler uygundur?
 2. uzunluk
 3. Kol ile
 4. sevimli
 5. dantelli
 6. Renk kombinasyonları
 7. Ne giymeli?
 8. aksesuarlar
 9. Ayakkabı
 10. Makyaj yapmak
 11. manikür

Şeftali gibi pastel renkler kadınsı ve hassastır, bu nedenle bu tondaki elbiseler fashionistas tarafından talep ediliyor. Ancak birçoğu böyle bir elbiseyi başka şeylerle ve aksesuarlarla birleştirmenin oldukça zor olduğuna inanıyor. Bu gölgenin elbisesinin kime gittiğini, hangi renklerle birleştirilebileceğini ve başarılı aksesuarları nasıl seçeceğimizi bulalım.

Kimler uygundur?

Şeftali rengi oldukça yumuşaktır, bu nedenle hem koyu ten rengi hem de soluk ten ile uyumlu olacaktır. Böylece şeftali tonundaki kıyafet, ten rengine sahip bir kadına yakışır. Sorun sadece alt tonların doğru seçiminde.

Bununla birlikte, incili gölgeli bir şeftali elbisesi çok hafif ve bronzlaşmış cilt için hafif gizemli bir görüntü oluşturmaya yardımcı olur.

Somon ve terrakotta bej tonuna vurgu yapan şeftali rengindeki elbiseye, çeşitli etkinlikler için ve kesinlikle her türlü görünüme sahip kızlar için uygun olması nedeniyle evrensel olarak da adlandırılır.

Böyle bir elbisede, hem genç bir bayan hem de olgun bir bayan nazik ve çok romantik bir imaj yaratabilecektir.

uzunluk

Bir şeftali elbisesinin, diğer giysi detayları ve çeşitli aksesuarlarla kombinasyonu, kıyafetin gölgesi, stili ve yapıldığı kumaş ile belirlenecektir.

Zemine uzun

Şeftali tonlarında uzun bir elbise, akan kumaştan dikilirse veya tersine, rafine kıvrımların bolluğunu oluşturan, yeterince yoğun bir malzemeden dikilirse en muhteşem görünüme sahip olacaktır.

Şenlikli bir etkinlik için bir donanıma ihtiyacınız varsa, o zaman şeftali tonunun elbisesidir, zeminin uzunluğu bir kraliçe gibi hissetmenize yardımcı olacaktır. Perdeli şifondan yapılmış havadar şeftali elbisesi, görüntünüzü hem sofistike hem de lüks yapacak.

Şeftali elbisesi nakış ya da dantel ekleri unsurları ile birlikte taban uzunluğunda ise, takılar en az, örneğin küpelerle sınırlı olarak kullanılmalıdır.

midi

Orta uzunlukta şifonun şeftali kıyafeti romantik bir toplantıya konulabilir ve bir mezuniyet partisi veya hatta bir düğün için bir imge temelinde yapılabilir. Şeftali renginde orta uzunlukta ipek elbise, bir sergiye veya tiyatroya gitmek için idealdir.

Pileli kumaştan yapılmış böyle bir elbise modelini seçerseniz, figürünüzün şıklığını vurgulayabilirsiniz. Benzer bir elbiseyi stiletto topuklu ayakkabılarla ve benzer tonda ya da daha parlak renkli aksesuarlarla birleştirin.

kısa

Kısa boylu şeftali kıyafet modelleri günlük kullanım için mükemmeldir. Mavi kot ceket ve sandaletler veya ayak bileği botları ile giyilebilirler.

Bir hırka veya ceket ile şeftali tonunda mini bir etekle bir elbise eklerseniz, bunun için gizli aksesuarlar seçerseniz, arkadaşça toplantılar ve ofis için uygun bir görüntü elde edersiniz.

Kol ile

Elbisenin amacını göz önüne alarak, kılıf tamamen bulunmayabilir veya farklı uzunluklarda temsil edilebilir. Şeftali tonunda gece elbisesi hem zarif kayışlarla hem de dantel ekleriyle sınırlanabilir, ayrıca elbisenin kendisi ile aynı havadar kumaştan uzun kollu kumaşlar akabilir.

Kalın kumaştan yapılmış bir şeftali elbisesinin gündelik versiyonu, uzun kollu veya uzun kollu olan modeller ile sunulabilir.

sevimli

A-silüetli şeftali elbise modelleri bacakları görsel olarak uzatmaya yardımcı olur.

Çoğu zaman, şeftali tonunda yemyeşil elbiseler düğünler veya promslar gibi önemli olaylar için seçilir. Bu durumda, tül, şifon ve diğer kumaşlardan yapılmış bir şeftali elbisesinin kabarık eteği hem yerde hem de orta uzunlukta olabilir. Bu tarz süsleri süslemek, genellikle dantel, boncuk ve elmaslarla temsil edilir.

dantelli

Dantelli şeftali elbisesi zarif ve alışılmadık derecede romantik görünüyor. Bu elbiseler, kısa modeller ve zemine düşen uzun etekli elbiseler olarak sunulur.

Bu elbiseler gözler üzerinde durularak minimum miktarda takı ve gizli makyaj gerektirir.

Nazik, hafif gölge

Soluk şeftali elbisesi, altın ten tonuna sahip kızlar için çok uygundur.

Pembe tonlu bir elbise aynı anda hem soğuk hem de sıcak görünür. Bu dengeli ve çok sakin bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, payetler veya yapay elmaslarla böyle bir şeftali kıyafeti eklerseniz, bir akşam etkinliği için muhteşem bir görünüme sahip olacaksınız.

Renk kombinasyonları

Şeftali tonları, özellikle onlar için başarılı bir renk tonu seçtiyseniz, zarafeti ve kadınlığı vurgulama eğilimindedir. Pastel renkler şeftali elbisesini havadar ve yumuşak hale getirecek, parlak olanları ise onu şık ve etkileyici kılacak.

Şeftali elbisesinin ek renkler ve tonların özellikle başarılı görüneceği ile daha yakından bakalım.

Siyah ile

Küçük miktarda siyah şeftali elbisesinin eklenmesi klasik bir seçenektir ve kazan-kazan adımıdır. Böylece şeftali rengi elbisenize özlü siyah aksesuarlar satın alabilirsiniz.

Pembe ile

Nazik şeftali tonu ve sıcak pembe rengin birleşimi, açık saçlı koyu saçlı kızlara gider. Bu renk tonlarının aksesuarların koyu sarı ve karamel tonlarını tamamlaması için tavsiye edilir.

Hafif şeftali rengini mercan ve somon tonları ile, özellikle kızın saçı kırmızı veya kahverengi ise, çok başarılı bir şekilde birleştirir.

Elbisenin turuncu-şeftali tonuna, koyu pembe veya pembe-kahverengi renkte aksesuarlar ve hafif bir şeftali rengine - narin pembe veya fuşya rengi bir tonun eklenmesi önerilir.

Beyaz

Böyle bir kombinasyon kabul edilebilir, ancak parlak ilaveler olmadan biraz sıkıcı bir görünüme sahiptir.

Amacınız gizli bir görünüm oluşturmaksa, şeftali kıyafeti beyaz bir ceket, beyaz ayakkabılar ve beyaz süslemelerle kolayca birleştirebilirsiniz.

Bej ile

Şeftali rengi, ahenkli bir şekilde bej skala ile bakar. Özellikle şeftali elbisesi süt tonuna, pişmiş sütün rengine ve et rengine uygundur. Görüntüyü eksiksiz ve etkileyici yapmak için beyaz, nane, mavi veya gri ile desteklenebilirler.

Kahverengi ile

Bu kombinasyonun en başarılılarından biri olduğu kabul edilir. Koyu saçlı esmer kızlar için özellikle uygundur. Şeftali tonu ne kadar hafif olursa o kadar koyulaşır ve kahverengi bir arkadaş seçersiniz, sonunda o kadar kontrastlı ve etkileyici bir kombinasyon elde edersiniz.

Diğer pastel tonlarla

Şeftali ve nane tonlarının birleşimi, taze bir yaz görünümü yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Bu kıyafeti sütlü sandaletler ya da ayakkabılarla tamamlayan, kısa renkte havadar bir elbise giyebilir, ekleriniz veya blazeriniz, nane renginde bir hırka ile giyebilirsiniz.

Şeftali ve mavinin tonu mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir, ancak böyle bir elbise kombinasyonu için örneğin bej renkte nötr aksesuarlar seçmek önemlidir.

Tonların ahenkli ittifaklarından birine şeftali rengi ve grinin bir kombinasyonu da denilebilir.

Böyle bir grubun soluk görünmemesi için elbisenin şeftali tonu yeterince parlak olmalıdır. Bu durumda ayakkabılar ten rengi ve ceket veya çanta gri seçmektir.

Parlak renkler ile

Mandalina, bordo, parlak mor, zümrüt, çivit mavisi, şeftali tonuna başarılı ve etkileyici eşlik eden başarılı sayılır.

Turuncu ayakkabılar ve şeftali elbisesi için bir çanta seçerek, akşam yemeğinde bir restorana gidebilirsiniz ve romantik bir yürüyüş için şeftali ve yeşilin bir kombinasyonu uygundur.

Ne giymeli?

 • Şeftali renginde kıyafet, beyaz, siyah, gri gibi klasik renklerin eşyaları ve aksesuarlarıyla başarıyla birleştirildi. Ayrıca, turuncu ve kahverengi gamı ​​denilen şeftali elbisesi için evrensel bir çözüm.
 • Deneylerden hoşlanıyorsanız, şeftali kıyafetini zümrüt, sarı, kırmızı veya mor renklerde bir kemer, el çantası veya ayakkabılarla tamamlayın.
 • Yumuşak şeftali renginde bir elbise durumunda, aşırı büyük aksesuarlar kötü bir seçim olacaktır. Böyle bir kıyafet için el çantası orta boyda olmalıdır. Dirseğe asılmış veya ellerinde tutulan bir model seçin.

aksesuarlar

Klasik altın ve gümüş takılar, şeftali rengi elbise ile mükemmel uyum sağlar.

Eğer elbiseniz tek renkli bir şeftali rengiyse, içinde yeşil, mercan, sarı, kahverengi, mavi veya mor unsurların bulunduğu parlak kostüm takılar kullanmak kabul edilebilir. Turkuaz süslemeli şeftali ihale kıyafetlerinin ilavesi başarılı olacak.

Etnik tarzı elbette seviyorsanız elbisenin zengin şeftali rengi için ahşap dekorasyonları seçebilirsiniz. Şeftali tonunda bir gece elbisesi giymeyi planlıyorsanız, sedef veya bir dizi inci içeren ürünlerle ekleyebilirsiniz.

Ayakkabı

Şeftali tonlarında kısa bir elbise için küçük bir topuklu ayakkabı ve zeminde bir elbise için düz ayakkabılar seçin. Sandaletler, bale daireler veya sandaletler, botlar mükemmel bir şeftali elbisesiyle birleştirilir.

Siyah kıyafeti bu kıyafeti çok uygun olarak kabul edilmez. Bej, mercan, mavi veya nane ayakkabıları daha iyi bir seçim olacaktır. Karanlık ve kontrast bir şey istiyorsanız, koyu mavi bale daireler veya ayak bileği botları tercih edebilirsiniz.

Festival etkinliği için iyi bir seçenek, bakır, altın veya gümüş - metalik gölgelendirme ayakkabılarıyla şeftali elbisesinin bir kombinasyonu olabilir. Sesi eşleştirmek ve makyajı titretmek için mücevher seçmek sadece önemlidir.

Makyaj yapmak

Şeftali kıyafeti için makyaj seçimi, bu elbiseyle gitmeyi planladığınız yere göre belirlenir.

Bir düğün veya ofis için parlak makyaj uygun olmayacaktır, ancak bir parti için, aksine, çok soluk makyaj uymuyor.

İlk önce, şeftali elbisenizin sıcak veya soğuk bir renk paleti olup olmadığını öğrenin. Soğuk bir elbise rengiyle, ruj tonunun soğuk veya örneğin mercan veya pembe olması gerekir. Bu durumda, gözler gümüş-kahverengi veya gümüş tonlarıyla renklendirilebilir.

Sıcak bir gamın şeftali tonları için, kahverengi veya altın rengin tonlarını toplayın. Şeftali ruj bu elbise için uygundur, ancak glitter ile değiştirmek daha iyidir. Yeşil veya mavi tonlardaki makyajlara parlaklık katabilirsiniz ve kahverengi gözlü kızlar göz kapaklarını mor gölgelerle telafi etmeye çalışabilirler.

Siyah eyeliner zengin tonlu bir şeftali elbisesiyle birleştirilir ve eğer kıyafetiniz çok hafifse, bu gözler çok fazla öne çıkar. Yumuşak ve yumuşak makyajlar için kahverengi bir eyeliner kullanın. Aynı ip uçları karkas seçimine de uygulanabilir.

Şeftali pembe ile birlikte kötü olmasa da, makyajda aşırı miktarda pembe kullanılması görüntünüzü uyumsuz hale getirebilir. Şeftali için pembe gölgeler, pembe allık ve pembe ruj seçmeniz önerilmez.

manikür

Şeftali kıyafetleri için evrensel bir manikür versiyonunun klasik Fransız olduğu düşünülmektedir. Alternatif olarak, tırnaklar pembe, mavi, leylak, kahverengi veya bej lake ile kaplanabilir, ancak her birinin tonu pastel olmalıdır.

Aksesuarların parlak tonları varsa, manikür aynı renkte, örneğin turuncu, mor veya parlak mavi yapılabilir.

Yorumlar
 1. Maria
  23.01.2016

  Şeftali gibi olmak harika! Herhangi bir kızın dönüşümü için narin bir renkten nefis bir elbise.

Yorum yaz
Referans amaçlı sağlanan bilgiler. Kendi kendine ilaç verme. Sağlık için her zaman bir uzmana danışın.

moda

güzellik

ilişkiler